Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
SEO Uyumlu Makale Nedir Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nedir Nasıl Yazılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • SEO Uyumlu Makale Nedir Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale yazmak belirli kuralların bilinmesini gerektirmektedir. SEO uyumlu makale yazmak için ilk bilinmesi gereken ise SEO’nun tanımıdır. SEO; Search Engine Optimization sözlerinin ilk harflerinden oluşan SEO Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Yani arama motorlarında en üst sıralarda yer almak için hazırlanan makaleye SEO uyumlu makale denilmektedir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Bir arama motorunda yapılacak taramalarda en üst sıralarda yer almak için belirli kurallara uygun olarak yazılan her türlü makaleye SEO uyumlu makale denilmektedir. SEO uyumlu bir makale hazırlamak için profesyonel bir çalışma yapılması gerekir.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen bir makale hazırlamak için en önemli unsurlar;

İçerik
Anahtar Kelime
Backlink
Bilgilerinin amaca uygun şekilde uyarlanmasıdır.

SEO Kuralları Nedir?

SEO uyumlu bir makale yazmak için başlık seçiminde kullanılacak kelimelerin belirlenmesi, sayfanızda bu kelimelerin bulunması, içeriğin özgün olması, link ve self linklerin arama motoru uyumu, sayfaya yönlendirmede hızı düşüren etkenlerin azaltılması ve sitenize ait bir site haritasının bulunmasına özen gösterilmelidir. Bu kurallara uygun olarak düzenlenen makaleler SEO uyumlu olarak kabul edilmektedir. SEO uyumlu bir makalenin sayfanızda bulunması sayfanızı arama motorların oluşturduğu listelerin ilk sıralarına taşımaktadır.

SEO Neden Önemli?

Günümüz teknolojisinde her aranılan bilgiye internet üzerinden ulaşmak mümkündür. Hatta birçok alışveriş işlemi ve ürünler hakkında bilgi almak için internete başvurulmaktadır. Arama motorlarına ulaşmak istenilen bilgi yazıldığında anında sayfalar dolusu listeler ve sayfalar karşımıza çıkmaktadır. Hiç kimse bir arama motorunda aradığı bilgiye ulaşmak için son sayfaya kadar gitmez. Arama motorunda karşımıza çıkan ilk sayfalardan yararlanarak hızlı bir şekilde aradığımız bilgiye ulaşırız. SEO neden önemli sorusunun cevabı da arama motorlarının hem ilk sayfada hem de ilk sıralarda yer almak konusunda sağladığı avantajdan kaynaklanmaktadır.

Herkes SEO Uyumlu Makale Yazabilir Mi?

SEO uyumlu bir makale yazmak için bu konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Arama motoru uyum olmadan hazırlanan makaleler arama sıralamasında en son sayfalarda yer alacaktır. Bu açıdan herkes SEO uyumlu makale yazamaz.

TamDosya.com Blog

SEO Uyumlu Makale Nedir Nasıl Yazılır? YAPILAN YORUMLAR

<script data-ad-client="ca-pub-3497592312481711" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>