Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Web Tasarım Nedir? Tasarım Unsurları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Nedir? Tasarım Unsurları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Web Tasarım Nedir? Tasarım Unsurları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarımı kavramını açıklamak gerekir ise bir kişi ya da kuruma ait bilgilerin dijital ortamda yansıtılması adına yapılan bir web site tasarımıdır. Bu çalışma ile birlikte kişi ya da kurumların hedefleri arama motorlarında üst kısımlarda olmalarıdır.

Web Tasarım çalışması kavramı ise uzman kişiler tarafından, HTML dili ile yapılan bir çalışmadır. Bu kişilere web tasarımcısı ya da webmaster denir. Ziyaretçi kitlesine uygun yapılan web siteleri, daha çok göze hitap edecektir.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Bir web sitesi hazırlamak için yapılan tasarımda kaliteyi belirleyen unsurlar bulunur. Bu unsurları alt başlıklar şeklinde inceleyelim.

Renk

Renk tasarımı yapılır iken web sitesi sahibinin isteklerine göre şekillendirilse de kullanıcıya hitap edecek bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Kişisel istekler yerine tercihen profesyonel biçimde yapılan renk tasarımı daha dikkat çekici ve değerli olacaktır.

Düzen

Web sitesi hazırlanırken en önemli kısımlardan biri de düzendir. Düzeni olmayan bir web sitesi arama motorlarında üst sıralarda çıkmaz. Yapılan bu düzen çalışması ziyaretçilerin sitede daha uzun kalmasına etki edecektir.

Grafik

Grafikler logo, fotoğraf veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Çok sıkışık yapıda olmaması kullanım kolaylığı sağlar. Sayfanın açılış hızını etkilememeli ve tasarım ile uyumlu olması gerekir.

Font

Web sitesine ziyaretçileri çeken diğer unsur da yazı fontlarının tasarımla bağıntılı ve uyumlu olmasıdır. Profesyonel bir biçimde yapılması oldukça önemlidir.

İçerik

Web tasarım konusunda son kısım içerik çalışmalarıdır. Bu kapsamda içeriğin SEO uyumlu olması gerekir. Mutlaka bilgilendirici bir yapıya sahip olmalıdır. Bilgilendirici yapıda olan metinler dikkat çekerken, SEO uyumlu olması ile de arama motorlarında siteyi üstlere taşır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir web sitesinin amacı ne ise tasarımının da ona göre şekillenmiş olması önemli bir detaydır. Web sitesi tasarlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli olan konulardan biri de mobil uyumlu olmasıdır. Tüm gerekli adımların yerine getirildiği bir çalışma sonucunda, tasarlanan web sitesi arama motorlarında en üst sıralarda çıkıyor olacaktır.

TamDosya.com Blog

Web Tasarım Nedir? Tasarım Unsurları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler YAPILAN YORUMLAR

<script data-ad-client="ca-pub-3497592312481711" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>