Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows 10 ‘da Oyun Modu Kullanımı

Windows 10 ‘da Oyun Modu Kullanımı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
windows 10 oyun modu nasıl aktif edilir

Windows 10 ‘da Oyun Modu Kullanımı

Windows 10’daki birçok yenilikten biri de oyun modudur. Bu özellik sayesinde oyunlarınızda daha iyi performans içerisinde oynamanıza olanak sağlamaktadır. Windows 10 işletim sisteminin son sürümlerinde bu özellik otomatik olarak devreye girmektedir. Bazı kullanıcıların sorunu olan oyun modunun otomatik devreye girmemesi sorunu ya da etkinleştirilmemesi sonucunda oyun modunu manuel olarak aktif etmelisiniz.

Bu yazımızda Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarda Oyun Modu’nu nasıl açabileceğinizi, kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

İşte Windows 10’da oyun modunu aktif edebilmeniz için 2 teknik;

Yöntem 1: Oyun Modu’ nu Windows Ayarlarını Kullanarak Aktif Etmek


1. ‘’ Windows tuşu + I ‘’ klavye kısayolunu kullanarak Windows Ayarları açın

2. Windows ayarlarında bulunan Oyun kategorisine tıklayın

3. Son olarak Oyun Modu nu aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Yöntem 2 : Bilgisayar oyunu oynarken Oyun Modu’nu Aktif Etmek

Eski bir Windows oyunu oynuyorsanız Windowsunuz oyunu tanımayabilir. Oynadığınız video oyununu Windows 10 algılamadığı durumlarda Oyun Modunu kendiniz başlatmanız gerekir.

Peki Oyun oynarken Windows Oyun Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Video oyunu oynadığınız esnada ‘’ Windows + G ‘’ klavye kısayolunu kullanıp Oyun Menüsü ( Game Bar) ı açmanız gerekmektedir. Daha sonra ise çark simgesine tıkladıktan sonra ayarlar sayfasına geçiş yapın. Ayarlar sayfasındayken ‘Remember this a game’ seçeneğini aktifleştirin. Bu özelliğini aktif ettikten sonra oyun modu oynadığınız oyunu oynarken otomatik devreye girecektir.

Tamdosya.com Blog

Windows 10 ‘da Oyun Modu Kullanımı YAPILAN YORUMLAR

<script data-ad-client="ca-pub-3497592312481711" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>